Z powodu uzależnienia cierpią całe rodziny. Niejednokrotnie problem jednej osoby ma ogromny wpływ na bliskich i prowadzi do destrukcji ich stanu psychicznego. A przecież od tego, jak się czujemy zależy to, co robimy i jak kształtujemy nasze życie.

Fundacja Nadzieja niesie pomoc. Możesz się do nas zwrócić:

  • gdy doświadczasz problemów w życiu osobistym,
  • zmagasz się z depresją,
  • nie radzisz sobie ze stresem,
  • Twoi bliscy mają problemy z uzależnieniem,
  • nie potrafisz zorganizować swojego życia,
  • nie wiesz, co się dzieje, ale czujesz, że sobie nie radzisz.

 

 

Rodziny osób uzależnionych oraz sami uzależnieni potrzebują takiego wsparcia jeszcze silniej. Wszyscy. Nie wystarczy praca nad pojedynczym ogniwem, ale higiena całego łańcucha, który w przyszłości na nowo może stać się silnym spoiwem.

W tak zagmatwanym świecie trudno jest znaleźć siebie i czas na wewnętrzną autodiagnozę. Można pokusić się wręcz o stwierdzenie, że powoli przestajemy zauważać siebie samych. Świat wirtualny sprawia, że zaczyna nas ponad miarę interesować życie innych osób, gdyż jest ono ciekawe, oszałamiająco piękne, wypełnione podróżami i upływające przy kawie pod wełnianym kocem. Odkładając telefon, tablet, czy komputer trafiamy do rzeczywistości 1:1. A ona jest zagmatwana, szybka, nieraz problematyczna. Potrafi przytłoczyć. Kiedy łapiemy się na tym, że tracimy kontrolę, tracimy siebie i tracimy poczucie bezpieczeństwa, warto skierować kroki do profesjonalistów, którzy pewno pomogą obrać właściwy kierunek i znaleźć odrobinę spokoju.

Kontakt:

ul. Zapora 100

43-300 Bielsko-Biała

tel. 725 030 122

Rejestracja czynna w godzinach:

Poniedziałek 8:00-18:00

Wtorek-Piątek 8:00-16:00