Ksiądz Józef Walusiak

Człowiek o wielkim sercu. Kapłan, psychoterapeuta, założyciel Fundacji „Nadzieja” i naszego, pierwszego w Polsce Ośrodka Wychowania i Terapii Młodzieży. Jest żywą historią i oddanym na służbę Bogu i ludziom człowiekiem.

Ksiądz Kamil

Psycholog, Psychoterapeuta, Dyrektor ośrodka a także duchowy przewodnik. Można z nim porozmawiać o trudnych sprawach ale także pożartować. Organizuje spotkania formacyjne tzw.: „Pytania do księdza”, gdzie można zadawać dowolne pytanie dotyczące wiary i moralności. Jest fanem motoryzacji i lotnictwa, chętnie dzieli się z nami wiedzą z tych dziedzin.

Pani Asia

Psychoterapeuta, kierownik i głowa społeczności. Potrafi powiedzieć coś co Cię poruszy i trafi do twojego serca. Promuje aktywny wypoczynek, lubi obozy wakacyjne.

Pan Bogdan

Dla wielu osób jest jak ojciec. To człowiek o twardym charakterze,
który nie boi się powiedzieć paru ostrych słów. Przez swoje doświadczenia pokazuje drogę do lepszego życia. Prowadzi zajęcia psychoedukacyjne grupy młodszej. Zajmuje się także formacją duchową, promuje sportowy styl życia.

Pani Ania N.

Psychoterapeuta. Potrafi wczuć się w drugą osobę. Jest bardzo taktowna. Na rozmowach indywidualnych jest bardzo empatyczna. Bardzo ceni sobie szczerość. Prowadzi zajęcia z psychodramy, pasjonuje się filmem.

Pani Marta

Psychoterapeuta. Potrafi pokazać jakim problemem jest uzależnienie. Empatyczna i pozytywnie nastawiona. Zawsze wyjdzie do Ciebie z pomocną dłonią i znajdzie czas dla Ciebie. Pomaga w organizacji indywidualnej nauki szkolnej w naszym ośrodku. Angażuje się aktywnie w sprawy społeczne.

Pan Wojtek

Psychoterapeuta sportowiec. Organizuje biegi i różne gry sportowe.. Można się z nim pośmiać i porozmawiać kiedy jest ciężko. Prowadzi zajęcia psychoedukacyjne grupy starszej.

Pani Ania Sz.

Główna pielęgniarka. Złota kobieta, która zawsze potrafi doradzić, zawsze wesprze dobrym słowem. Prowadzi zajęcia „przepustowe”. Potrafi wyleczyć nie tylko ranę fizyczną, ale także psychiczną.

Zespół medyczny

Pani Doktor Psychiatra Ewa, Pan Doktor Pediatra Marek, Pan Psycholog Kliniczny Wojciech, Pan Mariusz pielęgniarz, Pani Marzena pielęgniarka, Pani Iwona pielęgniarka – troszczą się o nasze zdrowie psychiczne i fizyczne. Zawsze możemy na nich liczyć i z nimi czujemy się bezpiecznie.

Zespół administracyjno-prawny

Pani Kasia, Pani Lucyna, Pani Beata, Pani Paulina, Pani Basia – są to osoby, które troszczą się o sprawy prawne, księgowe, kadrowe i administracyjne naszego domu. Pozyskują i rozliczają środki finansowe byśmy mogli w dobrych warunkach rozwijać się podczas pobytu w Ośrodku.