Gdyby na wielkim świecie zabrakło uśmiechu dziecka, byłoby ciemno i mroczno, ciemniej i mroczniej niż podczas nocy bezgwiezdnej i bezksiężycowej – mimo wszystkich słońc, gwiazd i sztucznych reflektorów. Ten jeden mały uśmiech rozwidnia życie – Julian Ejsmond

Troska

Dom Dziecka Fundacji Nadzieja przeznaczony jest dla dzieci powyżej 13 roku życia, które ze względu na okoliczności, nie mogą przebywać w pieczy zastępczej lub ośrodku wychowawczo-opiekuńczym w trybie zwykłym. Osoby te wymagają rehabilitacji i stałej opieki. Niezbędna jest również troska i wsparcie. Chcemy, aby nasi podopieczni poczuli ciepło prawdziwego domu. Pragniemy pokazać im, jak piękny jest świat i jaką drogę powinni obrać aby dotrzeć do wymarzonego celu. Uczymy ich marzyć. Pokazujemy, gdzie dostrzegać wartości. Zdajemy sobie sprawę, jak trudno jest im się odnaleźć w dzisiejszym świecie, dlatego każdego dnia stawiamy na rozmowę i naukę. Jesteśmy tu dla nich.

Nauka

Bardzo często zdarza się, że dzieci i młodzież, którzy trafiają do naszego domu dziecka wymagają specjalistycznej terapii. Są to osoby, które przeszły różnego rodzaju traumy, nie potrafią zrozumieć swojej sytuacji i potrzebują ogromnej ilości wsparcia i miłości. Wymagają oni również edukacji i rehabilitacji. Rozmawiamy z nimi, pomagamy im dotrzeć do źródła problemu i odnaleźć rozwiązanie, schowane głęboko w ich świadomości. Zależy nam na rozwoju młodzieży, dlatego jednym z naszych priorytetów jest również edukacja. Codzienna nauka w przystępnej formie pozwala im przygotować się do dorosłego życia i odnaleźć swoje zainteresowania.